3

Lai iepazītos tuvāk ar viesmīlības nozari un iejustos arī apkalpošanas sfēras profesionāļu lomā, šī gada 29.aprīlī Maltas vidusskolas 6.a klases skolēni devās uz viesu namu “Zaļā sala”. KAA pasākuma “Atver profesijas durvis!” laikā skolēni uzzināja, kā noris tur strādājošo darbinieku ikdiena, kā viesu nams tika izveidots, tiek uzturēts un tiek labiekārtota tā apkārtne.

Ikdienā viesu nams uzņem viesus, klāj svinību galdus un sniedz viesmīlības pakalpojumus. 6.a klases skolēniem tika dota iespēja arī apskatīt viesu namu un tā apkārtni.
Skolēniem bija iespēja praktiski darboties un pārbaudīt savas prasmes gan ēdienu gatavošanā, rotāšanā, gan galda klāšanā un noformēšanā. Gan zēni, gan meitenes aktīvi darbojās - tika gatavotas karstmaizītes, ceptas vafeles, gatavoti sāļie groziņi un dekorēti saldie ēdieni. Skolēni noformēja galdu, locīja salvetes, gatavoja ziedu dekorus un pasniedza ēdienus. 
Skolēni pateicas viesu nama viesmīlīgajai vadītājai par iespēju iepazīties ar šo jomu un pašiem darboties, attīstot savas prasmes. 

Maruta Šaudiņa, pedagogs karjeras konsultants

12

45

67

89

1011

1213

Dalies: