27. septembrī Maltas vidusskolas 4.a un 5.b klases skolēni kopā ar savām klases audzinātājām Nadeždu Tarakanovu un Antoņinu Vasiļjevu apmeklēja Daugavpils tehnikas un industriālo dizaina centru “Inženieru arsenāls” un Daugavpils cietoksni. Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros skolēni gida pavadībā iepazinās ar centra “Inženieru arsenāls” industriālo mantojumu un Daugavpils cietokšņa vēsturi (arhitektūra, dizains, kultūras mantojums).

“Inženieru arsenāls” ir unikāla retro tehnikas un lietišķā dizaina ekspozīciju platforma, kas ir izvietota Daugavpils cietoksnī, 19.gs. vidū celtajā militārajā ēkā. Centrs kalpo izstāžu veidošanai, tematisko pasākumu un koncertu rīkošanai. Ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

Šobrīd “Inženieru arsenālā” ir izveidotas 4 ekspozīciju zonas - “Industriālais dizains un spectehnika”, “Padomju spēkrati”, “Mototehnika” un “Rietumu retro automobiļu sektors”.

Kopumā centrā izvietotas 40 retro automašīnas, vairāk kā 80 motocikli un mopēdi, liels skaits aksesuāru, auto un motomodeļu.

Skolēni ar interesi klausījās gida stāstījumu par reģiona, Latvijas un pasaules tehnikas un dizaina attīstības vēsturi.

Daugavpils cietoksnī skolēni apskatīja mākslas objektu “Cietokšņa spoks”, vēsturiskos lielkalibra lielgabalus, Nikolaja vārtus, artilērijas arsenālu un bastiona pulvera pagrabu.

Brauciens bija aizraujošs, skolēni bija gandarīti, vienlaikus iegūstot daudz jaunu zināšanu. Iegūtās zināšanas un prasmes bērni varēs izmantot vizuālās mākslas stundās, dizainā un tehnoloģijās, dabaszinībās, sociālajās zinībās un vēsturē, kā arī citos mācību priekšmetos.

Paldies programmai “Latvijas skolas soma” un Daugavpils cietokšņa darbiniekiem  par piedāvāto iespēju!

4.a, 5.b klases audzinātājas Nadežda Tarakanova, Antoņina Vasiļjeva