6.bProjekta „Latvijas skolas soma” ietvaros Maltas vidusskolas 5. b un 6. b klases skolēni  kopā ar klases audzinātājām Antoniņu Vasiļjevu un Olgu Lavrenovu 12. aprīlī apmeklēja Daugavpils skrošu rūpnīcu.

Skolēnu uzmanība vienmēr tiek pievērsta noslēpumainām vietām, tāpēc, izvēloties Daugavpils skrošu rūpnīcu, mēs nekļūdījāmies. Rūpnīca ir vecākā munīcijas ražotne Ziemeļeiropā un vienīgā šāda veida rūpnīca Baltijā. Tas ir viens no vecākajiem industriālā mantojuma objektiem Latvijā.

Rūpnīcā mums bija iespēja apskatīt vēsturisko ekspozīciju, skrošu liešanas cehu, uzkāpt tās unikālajā 32 m augstajā tornī, zem kura atrodas 13,5 m dziļā dzesēšanas aka. Ar interesi vērojām vēsturiskās telpas un iekārtas, it īpaši, kad iekārtas tika iedarbinātas skolēnu klātbūtnē. Turpat mēs  noskatījāmies filmu par svina kausēšanas, liešanas procesu un patronu ražošanu.

Ekskursiju vēl interesantāku un jautrāku padarīja rūpnīcas darbinieku kolosālie stāstījumi par rūpnīcas vēsturi, sporta un medību munīciju, kā arī par cilvēkiem, kas šeit strādā.

Vislielākos iespaidus skolēni guva pēc rūpnīcas apskates, jo ikvienam bija iespēja izmēģināt saražoto produkciju rūpnīcas šautuvē un iejusties šāvēja lomā. Daudziem  no mums paveicās trāpīt tieši mērķī.

Esam sajūsmā par ekskursiju un iesakām arī citiem apmeklēt šo rūpnīcu!

Maltas vidusskolas 6.b klases audzinātāja Olga Lavrenova

5.b

5.b3

6.b2

6.b3

6.b4

Dalies: