Roberta Mūka simtgadē Roberta Mūka muzejs Galēnos šogad aicināja bērnus un jauniešus piedalīties radošo darbu konkursā “Laika joņos”, lai veicinātu skolēnu domu, izjūtu un pārdzīvojumu atklāsmi jaunrades darbos, rosinātu skolēnus iepazīt Roberta Mūka dzeju un esejas, mudinātu ikdienā saskatīt neparasto un savdabīgo. Vērot, analizēt, izpētīt un izteikt pārdomas par tendencēm mūsdienu sabiedrībā.

Maltas vidusskolu ar savu dzejoli “Bērnības acumirkļos” pārstāvēja radoša un aktīva 10.klases skolniece Everita Štekele.  Konkurss ir noslēdzies, un Everita ir saņēmusi pateicību par piedalīšanos. Par motivāciju piedalīties un savu aizraušanos Everita saka: “Piedāvājums piedalīties konkursā, protams, bija skolotājas ideja, taču piedalīties izlēmu, jo man patīk rakstīt, un tas ir mans aicinājums. Rakstīt patīk dažādus darbus, bet pārsvarā saceru dzejoļus. Man sagādā baudu dzejoļu rakstīšana, jo, tos rakstot, es varu bezgalīgi izpausties, man patīk rakstīt kaut ko interesantu un skaistu. Mana iedvesma parasti ir emocijas jeb sajūtas, kuras visvairāk dominē kādā grūtā vai, tieši otrādi, laimīgā brīdī. Man šķiet, ka tieši ar dzejoļu rakstīšanu es vislabāk spēju izjust un izklāstīt tās emocijas, ar kurām saskaros ikdienā.”

Vēlos teikt lielu paldies Everitai par uzdrīkstēšanos, par vēlmi darboties dzejas laukā, jo mūsdienu steidzīgajā tehnoloģiju laikmetā tikai rets skolēns spēj saskatīt dzejas skaistumu. Ceru, ka Everitas teiktie vārdi iedvesmos arī citus saskatīt savu aicinājumu, lai sākt rakstīt dzeju un piedalīties jaunrades radošo darbu konkursos.

Latviešu valodas un literatūras skolotāja
Inese Greiža

Dalies: