Maltas vidusskolas 4.-12. klašu izglītojamie, skolotāji un daži vecāki devās uz Daugavpili, Daugavpils Universitāti, kur apmeklēja ikgadējo pasākumu “Eiropas Zinātnieku Nakts 2024”, kurš šī gada 27. septembrī norisinājās dažādās Latvijas pilsētās.

Daugavpils Universitāte pārdomāti un sirsnīgi sagaidīja visus pasākuma apmeklētājus. Katram klātesošajam bija iespēja piedalīties loterijā, visās stacijās bija saldas un veicinošas balvas. Pasākuma laikā ciemiņus ar saviem priekšnesumiem priecēja Alises Molles deju studija UNIQSY un citi talantīgi mākslinieki.

Maltas vidusskolas skolēni vairāku stundu garumā caur praktisku darbošanos, viktorīnām, spēlēm un citām aktivitātēm iepazina pētniecības nozari tuvāk, kā arī varēja saprast pētniecības lomu mūsdienu pasaulē. Universitātes teritorijā bija izvietota zemessardzes, policijas, ugunsdzēsēju tehnika, kur katrs interesants varēja iepazīties ar šīm profesijām, pielaikot ekipējumu vai paskatīties specdienestu mašīnas no iekšpuses.

Šāda veida braucieniem ir liela nozīme, skolēni paplašina savu redzesloku, iepazīst tālākās karjeras iespējas, izzina dabas, pētniecības, zinātnes un citu procesu lomu mūsdienu dzīvē.

Sagatavoja: Ksenija Orlova