Sestdien, 27. janvārī, Maltas vidusskolas skolēni devās īpašā ekskursijā. Šī ekskursija bija īpaša ar to, ka skolēni apmeklēja divas Latvijas vēsturei nozīmīgus objektus - Latvijas Okupācijas muzeju un Rīgas pili.

Latvijas Okupācijas muzejā skolēniem bija iespēja apskatīt dažādus vēstures avotus, kas vēstīja par Latvijas brīvvalsts laiku, okupācijas laiku, politisko ideoloģiju maiņām un ceļu uz neatkarības atgūšanu.

Pēc Latvijas Okupācijas muzeja apmeklējuma skolēni devās uz Rīgas pilī.  Rīgas pilī ir Latvijas Valsts prezidenta rezidence. Pils ir arī nozīmīgs Latvijas vēstures un kultūras mantojums. Ekskursijas laikā skolēniem bija iespēja aplūkot Diplomātisko dāvanu istabu, kur stikla vitrīnās ir eksponētas dažādas dāvanas, ko ir saņēmuši valsts prezidenti. Viena no iespaidīgākajām dāvanām bija basketbolista Kristapa Porziņģa sporta apavi, kuru izmērs ir  50 ½. Ielūkojāmies arī Svētku zālē, Sūtņu akreditācijas zālē un Ģerboņu zālē. Vislielāko pārsteigumu ar savu gaišumu, greznumu un majestātiskumu sagādāja Baltā zāle. Iespējams, ka pēc dažiem gadu desmitiem, kāds no skolēniem atgriezīsies Rīgas pilī jau kā valsts prezidents, jo daži - droši stājās pie prezidenta pults un teica savu pirmo uzrunu saviem skolas biedriem.

Rakstu sagatavoja:
skolotājas Inga Lubāne un Olga Lavrenova