Maltas vidusskolas 8.c, 9.abc, 10.c, 12.ab klašu skolēniem iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 5. martā bija iespēja noklausīties, līdzdarboties izglītojošajā  koncertā “Atklāj ģitāru”.

Koncerta pirmajā daļā skolēni klausījās ģitāras spēles paraugdemonstrējumus, iepazinās ar metodēm, kā var spēlēt ģitāru, kā arī uzzināja par dažādām tehnoloģijām, kuras izmanto ģitāristi, lai sasniegtu jaunus skaņu tembrus. Dzirdēja dažādus mūzikas stilus (akadēmisko, populāro, džeza, roka). Klausītājiem bija iespēja iepazīt akustisko, elektrisko, klasisko, basa ģitāru. Sajūsmu radīja divu ģitāru spēlēšana vienlaicīgi.

Otrajā koncerta daļā skolēni varēja tuvumā apskatīt ģitāras un dažādas ierīces, kuras pastiprina un izmaina ģitāras skaņu. Vairāki skolēni izmēģināja spēlēt ģitāru paši, uzdeva jautājumus ģitāristam Jānim Bērziņam gan par ģitārām, gan par ģitārspēli. Viņš pastāstīja, kur ir mācījies, lai kļūtu par ģitāristu, kā izvēlējies mūziķa profesiju, kā arī iepazīstināja ar koncertprogrammu ALPĪNISTS, uzdāvināja skolai mūzikas disku.

Izglītojošais  koncerts “Atklāj ģitāru” skolēniem patika, jo tika iegūtas jaunas zināšanas par ģitāru, ģitārspēli, dažādiem mūzikas stiliem.

Direktora vietniece izgl. j.: Anita Purviņa

IMG 6619IMG 6635IMG 6654

Dalies: