Š.g. 25. janvārī desmitās klases skolēniem bija iespēja izspēlēt izlaušanās spēli "Demokrātija 2084". Spēli organizēja Latvijas Pilsoniskā alianse (LPA) sadarbībā ar "British Council".

Spēles pamatā bija distopiska vīzija par kādas demokrātiskas valsts sabrukumu. Tās mērķis bija spēlētājiem parādīt, ko nozīmētu dzīve bez demokrātiskām vērtībām, un ar kādām grūtībām būtu jāsaskaras, ja demokrātiskās sistēmas vairs neeksistētu.

Komandas saņēma savu spēles komplektu, kur ar QR kodu palīdzību bija jāatver slēdzenes, lai tiktu pie uzdevumiem. Bija jālasa un jāatšifrē informācija, lai virzītos uz nākamo spēles uzdevumu. Kopumā visas komandas veiksmīgi pabeidza izlaušanās spēli.

Spēle veicināja skolēnu sadarbību, prasmi kopīgi meklēja risinājumu un iesaistīšanos diskusijā par demokrātijas vērtībām.

Pēc spēles skolēni atzina, ka spēle bija interesanta, saistoša, intriģējoša un veicināja domāšanu.

Sagatavoja: vēstures skolotāja Inga Lubāne

D1D2D3D4D5D6D7