Atbildi uz šo jautājumu 30. septembrī meklēja Maltas vidusskolas 11.1/3 un 12. klases skolēni.

Skolēni viesojās vēlēšanu iecirkni Nr. 743, kas atradās Maltas kultūras namā. Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs jauniešiem pastāstīja par 14. Saeimas vēlēšanu norisi, kādā veidā notiek vēlētāju informēšana, reģistrēšanās, dokumentu pieņemšana, biļetenu izsniegšana, balsošana, balss nodošana vēlēšanu urnā un balsu skaitīšana.

Jauniešiem bija iespēja pārbaudīt, vai viņi var piedalīties vēlēšanās, uzrādot savus personu apliecinošu dokumentu. Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājam tika uzdoti jautājumi, vai visi Latvijā dzīvojošie var balsot, vai pasē tiek veikta īpaša atzīme par to, ka cilvēks ir balsojis, vai var balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī? Pēc vēlēšanu iecirkņa apmeklējuma dažiem jauniešiem radās secinājums, ka piedaloties vēlēšanās ir grūti izdarīt izvēli par kuru partiju balsot. Paldies Maltas vēlēšanu iecirkņa darbiniekiem par sniegto iespēju iepazīties ar vēlēšanu norisi.

Skolotājas Inga Lubāne un Olga Lavrenova