No 7. līdz 11. oktobrim jau divpadsmito reizi Latvijas skolās norisinājās ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras tematika šogad bija “Izglītība un karjera ikvienam”. Daudzveidīgos un izzinošos pasākumos jaunieši kopā ar pedagogiem uzzināja vairāk par izaicinājumiem, ar kuriem katrs var saskarties izglītības un karjeras ceļā, kā arī izzināja risinājumus to pārvarēšanai.

Daudzās klasēs viesojās skolēnu vecāki ar savu karjeras stāstu. Dažas klases izmantoja piedāvātos Karjeras nedēļas aktivitāšu videomateriālus.

Maltas vidusskolas 6.a un 4.b klasē par savu dzīves un karjeras ceļu stāstīja Maltas vidusskolas pedagogs karjeras konsultants Anita Stepiņa. Šo pārrunu pamatā izskanēja doma, ka jebkura cilvēka dzīves un darba gaitas ir nemitīga izaugsme un mācīšanās. Neskatoties uz iegūto izglītību pēc vidusskolas beigšanas, dzīves laikā ir daudz iespēju iegūt jaunas zināšanas un apgūt jaunas prasmes daudzos tālākizglītības un mūžizglītības kursos, papildinot jau esošo izglītību, vai iegūstot pilnīgi citu specialitāti, profesiju.

Karjeras konsultante ar savu dzīves gaitu piemēru lika skolēniem aizdomāties, cik vērtīga ir vairāku specialitāšu un profesiju apguve. Tas paver daudz plašākas darba ieguves iespējas, kā arī palīdz mainīgajā darba tirgū atrast tieši sev interesējošu un aizraujošu darbu.

“Nekad nesaki “nekad”!” – šī frāze pārrunu laikā izskanēja vairākkārt, attiecinot to uz eksāmenu, pārbaudījumu kārtošanu. Jebkuras jauniegūtas zināšanas tiek vērtētas ar noslēguma  pārbaudījumu. Tāpēc skolēniem, kārtojot eksāmenus vidusskolas noslēgumā, ir jāsaprot, ka tie nav dzīves pēdējie eksāmeni.

Ieteikums auditorijai skanēja no konsultantes mutes pavisam vienkāršs – jo vairāk apgūsiet daudzpusīgu zināšanu, jo plašākas iespējas pavērsies turpmākajās dzīves un karjeras gaitās.

Maltas vidusskolas pedagogs karjeras konsultants Anita Stepiņa, 18.10.2024.