Novembris Latvijas vēsturē ir īpašs mēnesis. Tas saistās ar valsts svētkiem, Neatkarības cīņām, cilvēcību un varonību.

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 9. a un 9. c klases skolēni apmeklēja Latgales kultūrvēstures muzeju, lai gūtu lielāku izpratni par notikumiem Latvijas vēsturē laika posmā no 1917. gada līdz 1920. gadam. Muzejpedagoģes vadībā skolēni ieskatījās Latgales kongresa norisēs, 1917. gada aprīlī, uzzināja, cik nozīmīgs šis kongress bija Latgalei, kur mūsdienās Rēzeknes pilsētvidē varam redzēt liecības par kongresa norises laiku. Skolēni prātoja, kāpēc 1918. gada 18. novembrī, Latvijai tik nozīmīgā dienā, bija uzņemta tikai viena vienīgā fotogrāfija?

Nodarbībā, kurā tika izzināta Latvijas vēsture, gūts ieskats par Neatkarības karu, skolēni darbojās divās grupās. Bija iespēja izzināt Latvijas armijai nozīmīgas personības, stratēģiski izplānot Rēzeknes atbrīvošanu no Padomju Krievijas karaspēka, sameklēt Latvijas patruļkuģu nosaukumus kartē un ekspozīcijā. Viens no Latvijas patruļkuģiem ir saņēmis nosaukumu “Rēzekne”.

Ekspozīcijā bija iespēja sameklēt un noskaidrot, kā izskatās Lāčplēša Kara ordenis un Triju Zvaigžņu ordenis. Atcerējāmies, ka Triju Zvaigžņu ordeni par ieguldījumu Latvijas labā ir saņēmuši Maltas pagasts iedzīvotāji - Rihards Ciblis un Vladislavs Štekels.

Muzejpedagoģiskajā nodarbībā "Latvijas Brīvības cīņas" redzētais un dzirdētais ļāva skolēniem ieskatīties pagātnes notikumos. Tas būs labs papildinājums mācību stundās apgūtajam.

9.c klases audzinātāja Inga Lubāne

238567

Dalies: