Aizvadītās nedēļas nogalē no 26. līdz 28. janvārim Rīgā Biznesa augstskolas “Turība” zālē notika Latvijas 2024. gada jauniešu šaha čempionāta pusfināls. Tajā piedalījās 165 dalībnieki sešās vecuma grupās, lai noskaidrotu veiksmīgākos zēnus, kas martā cīnīsies finālā.

Dalībnieki spēlēja pēc FIDE noteikumiem, 7 kārtās, Šveices sistēmā ar laika kontroli 30 minūtes plus 30 sekundes par gājienu katram dalībniekam līdz partijas beigām.

U-12 grupā no divām grupām ar vislielāko konkurenci cīnījās 40 jaunie censoņi uz sešām vietām finālā.

U-12 grupa rezultāti:
1.vieta – Oļegs Kaļiņins, 6 punkti, ARChess;
2.vieta – Patriks Ivulāns,  5,5 punkti, RŠS;
3.vieta – Jaroslavs Orlovskis, 5,5 punkti, RŠS;
4.vieta – Pauls Veitners, 5 punkti, A.B. Šahs;
5.vieta – Konstantins Noreikis 5 punkti, RŠS;
6.vieta – Valters Varpins, 5 punkti, Rīgas mats;
7.vieta – Romans Laškovs, 4,5 punkti, Rēzeknes novada SS.

Žēl, bet Romānam nepietika puspunkta, lai sasniegtu finālu, taču viņš savu klasisko reitingu palielināja par 15,6 punktiem.Salīdzinot ar pagājušo gadu Romāns ir lieliski progresējis.

Ar visiem rezultātiem var iepazīties vietnē: www.chess-results.com

Rēzeknes novada Sporta skolas šaha treneris A. Jasinskis