Pielāgojoties ārkārtas situācijai valstī, šogad skolu olimpiāde šahā norisinās jaunā veidā. Izmaiņas ir skārušas visas sacensību atlases kārtas, kas novembrī un decembrī norisinās tiešsaistē platformā https://lichess.org

Otrdien, 15. decembrī, turpinoties Latvijas skolu šaha olimpiādes atlases posmam, tika aizvadīts atlases turnīrs Latgales reģiona 1.- 4. klašu skolēniem. Sacensībās piedalījās 23 dalībnieki.

Turnīrs notika pēc FIDE noteikumiem un Šveices sistēmas ar apdomas laiku 10 minūtes + 2 sekundes katram dalībniekam līdz partijas beigām.

Zēnu konkurencē par čempionu kļuva daugavpilietis Jegors Andrusevičus, vicečempiona titulu saņēma Edvards Gaidis no Rēzeknes, bronzas titula ieguvējs ir Gļebs Tarasovs no Maltas vidusskolas (4.a klase), 5. vietas ieguvējs – Romans Laškovs no Maltas vidusskolas (2.c klase).

Meiteņu konkurencē par čempioni kļuva Linda Malinovska, vicečempiones titulu saņēma Milana Gailevska no Daugavpils, bronzas titulu – Liene Malinovska un 5. vietas ieguvēja ir Miroslava Nagle no Maltas vidusskolas (3.a klase).

Latvijas Šaha federācija apsveic turnīra uzvarētājus un atgādina, ka ikvienam sacensību dalībniekam, kurš ir izpildījis visus reģistrācijas nosacījumus, ir iespēja pretendēt uz balvu neatkarīgi no turnīrā uzrādītajiem rezultātiem. Katrā no turnīriem, pēc nejaušības principa, tiek izspēlētas 5 balvas. Balvas ir izvēlētas pēc principa "gudrā balva gudrajam skolēnam".

Rēzeknes novada BJSS šaha treneris Anatolijs Jasinskis