Maltas vidusskolas 2. abc klases skolēni 19. oktobrī apmeklēja Ludzas Novadpētniecības muzeju, kur piedalījās muzejpedagoģiskajā programmā "Pieloc, māsiņ, skolas  somu!", Brīvdabas nodaļas apskatē gida pavadībā. Atpakaļceļā uz mājām iepazinās ar Latgales vēstniecību GORS, kur piedalījās izzinošā nodarbībā ar izzinošiem elementiem.

Skolēni  muzeja Brīvdabas nodaļā uzzināja, ka senie latvieši dzīvoja dūmistabās un zemnieku mājās. Dabas ekspozīcijā ieguva zināšanas par Latvijas putniem un dzīvniekiem. Vēstures ekspozīcija vēstīja par Ludzas vēsturi no aizvēsturiskiem laikiem līdz mūsdienām. Ar interesi skolēni piedalījās muzejpedagoģiskās programmas "Pieloc, māsiņ, skolas somu!" aktivitātēs.

GORA apmeklējuma laikā bija unikāla iespēja ieskatīties aizskatuvē, apmeklēt Mazo un Lielo zāli, orķestra mēģinājumu zāli, horeogrāfijas zāli, mākslinieku grimētavas, kā arī pavizināties ar lielo liftu.

Brauciena laikā ar autobusu skolēni vēroja un priecājās par Latgales dabas rudenīgo krāšņumu.

Paldies programmai "Latvijas skolas soma" par iespēju skolēniem paplašināt savu redzesloku, gūt jaunas zināšanas, iespaidus, kā arī iepazīt Latgales novada kultūras mantojumu!

Klases audzinātājas: Valija Rudziša, Ludmila Maslobojeva, Rasma Afanasjeva