20180315 134006

Pavasara brīvdienās Maltas vidusskolas skolēniem projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros bija iespēja doties mācību vizītē uz augsto tehnoloģiju uzņēmumu “AHHAA” un Ledus laikmeta centru Igaunijā. Braucienā piedalījās piecdesmit 1.-9.kl. skolēnu.

 

Ledus Laikmeta centrā skolēni uzzināja par dzīvi uz Zemes 13,7 miljardus gadu atpakaļ. Ekspozīcijas izvietotas trīs stāvos, tās stāsta par ledus laikmeta vēsturi pasaules mērogā. Skolēni uzzināja par globālo sasilšanu, kā arī apskatīja dažādus ledus laikmeta dzīvniekus – mamutus, alu lauvas un briežus.

AHHAA centrā skolēni pavadīja trīs aizraujošas stundas. Viņi varēja noteikt ķermeņa temperatūru, priecāties par savu un draugu skeletu, ņirbināt acis, iet pa kustīgo telpu, uzbraukt augstajā trosē un laisties zemē, izbaudīt gan ūdensbumbiņu priekus,gan apskatīt skudru ceļu un slaveno cāļu mājvietu. Te ir arī slavenā atrakcija “Spoguļviltība” jeb “Galva uz šķīvja”, kuru fotografē katrs šī muzeja apmeklētājs. Otrajā stāvā ir “olu mājas” - atsevišķas olu kabīnes, kas paredzētas dažādu maņu attīstīšanai un prāta relaksēšanai. Pāri visam ir neiztrūkstošais divriteņa brauciens pa trosi 9 metru augstumā virs zemes. Tas tiek nodrošināts, pateicoties smagajiem atsvariem, kas neļauj velosipēdam apgāzties.

AHHAA centrā ir iespēja pašam darboties, pētīt un spriest. Ekskursijas laikā notika skolēnu tikšanās ar patiešām interaktīvu zinātnes pasniegšanas veidu un ekspozīcijām, kuras droši var aizskart ar rokām. Cerams, ka kaut kas no redzētā paliks prātā un noderēs mācību procesā un reālajā dzīvē.

Maltas vidusskolas direktora vietniece Larisa Borisova

IMG 20180316 WA0010

IMG 20180316 WA0014

Dalies: