Šī gada 18. septembrī Maltas vidusskolas 6.b klases skolēni devās braucienā uz Aglonas maizes muzeju, lai iepazītos ar labības audzēšanu un maizes tapšanu.

Skolēnus sagaidīja Maizes muzeja saimniece. Viņa iepazīstināja bērnus ar rudzu maizes tapšanas procesu (sēšanu, audzēšanu, novākšanu, cepšanu), kā arī ar maizes ēšanas tradīcijām. Interesants bija stāstījums par maizes lomu, tradīcijām citu tautu kultūrā. Saimniece bija tērpusies tautas tērpā. Tā bija iespēja iepazīt arī Latgales novada tautas tērpu.

Skolēni iepazinās ar seno latviešu galda kultūru, cienājoties pie krāšņi klāta galda ar svaigi ceptu rudzu maizi, ābolu pīrāgu, dzerot zāļu tēju ar medu. Pēc cienasta visi tika aicināti piedalīties kopīgās rotaļās, kuru uzdevums bija pārbaudīt, kā skolēni ir iegaumējuši stāstījumu par maizes tapšanu.

Blakus muzejam vienā no ēkām atrodas maizes ceptuve. Caur stikla sienu skolēniem bija dota iespēja vērot maizes cepšanas procesu.

Atpakaļceļā tika apmeklēts “Briežu dārzs”, kurā varēja apskatīt dambriežus, Dāvida briežus un staltbriežus. Skolēni ar interesi klausījās par dzīvnieku audzēšanu un to dzīvi. Vislielāko prieku sagādāja dzīvnieku barošana un iespēja nofotografēties ar tiem.

 

Maltas vidusskolas 6.b klases audzinātāja Aļona Veļičko