21.03.2022.-24.03.2022. projekta “INTEGRA” ietvaros Maltas vidusskolas skolotāja Ksenija Orlova un 6 skolēni (Arnis Ostrovskis, Viesturs Liepiņš, Lauris Antiņš, Rainers Krops, Makss Jemeļjanovs, Marks Tučs) apmeklēja Hademestes skolu Igaunijā.

Vizītes laikā dalībnieki piedalījās skolēnu vadītajās meistarklasēs, kurās tika piedāvāta iespēja paplašināt savu redzesloku un eksperimentēt, mācoties integrēt robotiku, tehnoloģijas, fiziku, matemātiku, kā arī praktizēt svešvalodas. Pieredzes apmaiņas brauciena laikā dalībnieki apmeklēja izgudrojumu fabriku “PROTO”, kur tika veikti dažādi eksperimenti, kā arī varēja apskatīt gaisa balona, zemūdenes u.c. prototipus. Gan skolēni, gan skolotāji guva neaizmirstamu pieredzi.

Projektu Erasmus + "INTEGRA" realizē Rēzeknes novada pašvaldība kā vadošais partneris. Projektā iesaistītas četras valstis - Latvija, Lietuva, Igaunija un Slovēnija. Novadu pārstāvēja Maltas, Viļānu, Nautrēnu vidusskolas, Gaigalavas pamatskola, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs "Zeimuļs" un biedrība "Eņģeļi ar mums".

Ksenija Orlova