Februārī ar jaunu sparu turpinās projekta “Man Nav Vienalga” aktivitātes! Tā ietvaros Maltas vidusskolas jaunieši 12. februārī devās uz Latvijas radio Latgales multimediju studiju Rēzeknē, kur žurnālistes Daiga Laizāne un Amanda Anusāne stāstīja par darbu radio un podkāstu veidošanu.

Projekta “Man Nav Vienalga” dalībnieki iepazina Latvijas Radio Latgales studijas telpas, uzzināja par podkāstu nozīmi un to attīstību Latvijas Radio. Skolēniem bija iespēja ielūkoties podkāsta "Pīci brienumi" tapšanas aizkulisēs, no raidījuma producentes un vadītāju puses, noskaidrot podkāstu veiksmes faktorus.

Savukārt, raidījuma "Pīci breinumi" ierakstīšana jauniešiem bija īpašs un neaizmirstams piedzīvojums.

Maltas vidusskolas jauniešu iespaidi par viesošanos Latvijas Radio Latgales studijā Rēzeknē.

Viktors Šemeņevs:
Bija patiešām interesanti, jo varējām paši veidot podkāstu. Kāda būs tēma, jautājumi, to visi izlēmām mēs - projekta dalībnieki. Kā arī bija lietderīgi uzzināt podkāsta veidošanas principus, balstoties uz kuriem, sanāks laba intervija. Pirms gada pats piedalījos podkāstā un tagad varēju paskatīties uz to no malas.

Jāzeps Augustāns:
Šodiendienas pasākums ļoti patika. Tēma par podkāstiem jeb raidierakstiem bija interesanta, jo es vēl vairāk un dziļāk izpratu to, kā veido podkāstus un kas tos padara veiksmīgus. Vislielāko iespaidu atstāja tas, ka es varēju iejusties raidījuma vadītāja lomā. Kaut gan tas bija spontāni, tomēr es to izbaudīju un guvu jaunu pieredzi!

Viktorija Loginova:
Nodarbība par podkāstu veidošanu bija ļoti interesanta, jo mums iedeva gan teorētiskas zināšanas, gan praktiskas iemaņas. Tomēr, ierakstot podkāstu, es izjutu lielu stresu. Vajadzēja improvizēt, mēģinot saskaņot saturu, un brīvi komunicēt.

Emīls Černiševs:
Ļoti priecīgs, ka man bija iespēja piedalīties, veidot podkāstu. Iespaidīga pieredze, jo līdz šim par podkāstiem zināju maz.

Projektu “Man nav vienalga” īsteno biedrība “Viedokļu līderu skola” ar British Council pārstāvniecības Latvijā finansiālu atbalstu.

Informāciju apkopoja Sandra Štekele un Olga Lavrenova

Radio1Radio2Radio3Radio4Radio5Radio6