Ārkārtas situācija valstī nav apturējusi Maltas vidusskolas jauniešu vēlmi piedalīties dažādos radošo darbu konkursos, kur šogad ir gūtas arī godalgotas vietas.

Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija organizēja radošo darbu konkursu ar mērķi apliecināt un attīstīt radošās rakstīšanas prasmes, paust pieredzi un attieksmi, atklājot subjektīvi nozīmīgo radošajā darbā. Šajā konkursā piedalījās 10.1/2 klases skolniece Indra Koroļonoka, kura izvēlējās tematu “Grāmatas vienmēr ir bijušas noslēpums. Jau tādēļ vien, ka ar cilvēku sarunājas bez skaņas”    (Pauls Bankovskis) un ieguva godpilno 3.vietu.

Savukārt R. Blaumaņa memoriālais muzejs „Braki”, Ērgļu novada pašvaldība un biedrība „Rūdolfa Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums” jau 16.reizi organizē R. Blaumaņa literārās prēmijas radošo darbu konkursu, kura mērķis veicināt skolēnu dziļāku interesi par latviešu literatūras klasiķi R. Blaumani un viņa dzīves un darba vietu „Brakiem”, kā arī attīstīt skolēnu radošā un pētnieciskā darba iemaņas. Šajā konkursā šogad piedalījās 10.1/2. klases skolēni Sintija Elizabete Ratnika un Maksims Timofejevs. Maksims saņēma pateicību par piedalīšanos, bet Sintija Elizabete – atzinību par R.Blaumaņa daiļrades sasaisti ar mūsdienām.

Patiess prieks par jauniešiem, kuri šajā tehnoloģiju laikmetā atrod laiku grāmatu lasīšanai un savu radošo talantu attīstīšanai. Lai radošums un izdošanās turpmāk!

Latviešu valodas un literatūras skolotāja Inese Greiža

Maksims Timofejevs un Indra KoroļonokaSintija Elizabete Ratnika