Maltas vidusskolas robotikas pulciņam 2022./2023. mācību gads ir bijis piedzīvojumiem bagāts. Mācību gada laikā pulciņa dalībnieki startēja  deviņās sacensībās, kurās apmēram 30-40% pretinieku bija no starptautiskās arēnas:

• Latvijas robotikas sacensības Rīgas TSI (Transporta sakaru institūts);
  • Latvijas robotikas čempionāta posms “Preiļu robotikas čempionāts”;
  • Latvijas robotikas čempionāta posms Siguldā “Siguldas robotu kauss”;
  • Latvijas robotikas čempionāta posms “Rēzeknes novada robotikas kauss” Maltas vidusskolā;
  • Lietuvā “Saules kausa izcīņa”;
  • Latvijas robotikas čempionāta Daugavpils posms;
  • Lietuvā Paņevežos “Autonomoss” kausa izcīņa;
  • Rīgas RTU Latvijas robotikas čempionāta posms;
  • Ludzas novada kausa izcīņa.

Pulciņa dalībnieki katrās sacensībās ir cīnījušies par pirmajām vietām, varbūt mazliet pietrūcis, jo Latvijas sacensībās vienmēr piedalās ļoti daudz dalībnieku no ārvalstīm, kas bieži vien ir liedzis cīnīties Latvijas pārstāvjiem par godalgotām vietām, iegūstot prestižo 4. vietu. Šī mācību gada laikā ir iekrāta milzīga pieredze, tai skaitā starptautiskā. Iegūtas jaunas un radošas idejas gan kādus robotus veidot, gan arī kā vadīt mācību stundas un to saturu, lai robotika skolā attīstītos un progresētu. Kā dalībniekiem, tā arī skolai ir parādījušies jauni draugi nevien Latvijā, bet arī ārpus Latvijas. Ar lieliski noorganizētu Latvijas robotikas čempionāta posmu Maltas vidusskolā arī mūsu kaimiņi un konkurenti lietuvieši tagad zina, kur atrodas Malta un ka šeit ir spēcīga organizācija, kas spēj uzņemt starptautiska mēroga sacensības robotikā. Maltas vidusskolas aktīvākiem pulcina dalībniekiem ir uzticēta tiesāšana citās sacensībās.

Šis gads ir bijis milzīgs lēciens skolas robotikas pulciņa attīstībā. Gada laikā skolu pārstāvēt dažādos posmos bija devušies Viesturs Liepiņš, Gustavs Liepiņš, Darja Kurmeļova, Arnis Ostrovskis, Mārīte Oborenko, Agnese Zvankova, Elīna Jonina un Evita Strode. Dalībnieki pierādot sevi ir ieguvuši arī atbalstītājus Produs.lv, kuri nodrišināja dalībniekiem arī foršus t-kreklus un atbalstīja sacensības Maltas vidusskolā.

28.05. 2023. g. notika Ludzas novada ceļojošā kausa izcīņa, kurā piedalījās ap 15 komandām, tai skaitā arī spēcīgā “JJ” komanda no Carnikavas, Aknīkstes vidusskolas pārstāvji, kā arī bija ieradušies vadošie spēlētāji no Lietuvas. Lai arī šoreiz sacensībās piedalījās ap 70 dalībniekiem, kompvērtējumā Maltas vidusskolas komanda apvienojoties ar ARPC “Zeimuļs” pēc kopējo punktu skaita spēja izcīnīt Ludzas novada ceļojošo kausu un tas paliks tepat Latgalē.

Mācību gads noslēdzas veiksmīgi, bet pulciņa aktīvākie audzēkņi jau plāno nākamo sezonu, vēlētos piedalīties ne tikai Latvijas mēroga sacensībās, bet arī i censties nokļūt Baltijas valstu un Eiropas mēroga sacensībās.

Paldies skolas vadībai, Rēzeknes novadam ISP un vecākiem par atbalstu visa mācību gada laikā, kā sacensībās, tā arī mācību procesa organizēšanā!

Informāciju sagatavoja Maltas vidusskolas robotikas pulciņa vadītājs Edmunds Kadakovskis.

27.05.2023. Ludza27.05.2023. Ludza 227.05.2023. Ludza 3