12. aprīlī Maltas vidusskolas 4. b, 6. b klases skolēni programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros apmeklēja Vēsturisko Daugavpils skrošu rūpnīcu, kurā atrodas Eiropā vecākais skrošu liešanas tornis un kurā joprojām notiek skrošu liešana.

Skolēniem ļoti patika šaušanas nodarbība, filma par rūpnīcas tapšanas vēsturi un skrošu izgatavošanas procesu. Ar interesi klausījās gida stāstījumu par rūpnīcu, skrošu liešanu un to izmantošanu dzīvē. Tā bija iespēja uzzināt daudz jaunas informācijas par šo veco rūpnīcu, iespēja izmēģināt spēkus šaušanā, paplašināt savu redzesloku.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs ir viens no vecākajiem un lielākajiem muzejiem Latgalē. Tas dibināts 1938.gadā. Atrodas vienā no skaistākajām pilsētas ēkām – 1883.gadā jūgendstilā celtajā ēkā, kura ir kultūrvēsturisks arhitektūras piemineklis. Skolēni gida pavadībā iepazinās ar muzeja ekspozīcijām, iedziļinājās Daugavpils vēsturē, apskatīja dažādu laiku priekšmetus, naudas zīmes. Lielu interesi skolēnos izsauca izstāde "Nauda ar Latvijas dvēseli. Lats", kurā bija iespēja apskatīt vairāk nekā 300 naudaszīmes.

Skolēniem patika gida stāstījums. Tā bija iespēja pabūt īstā muzejā, redzēt eksponātus, uzzināt daudz jaunas informācijas, paplašināt redzesloku.

4.b, 6.b klases audzinātājas Antoņina Vasiļjeva, Nadežda Tarakanova