IMG 20180127 124325

Sestdien, 27. janvārī, desmit Maltas vidusskolas skolēnu komanda "Malta" -  Solveiga Lozda (6.a), Sintija Potapova (6.a), Vladislavs Čerņavka (6.b), Rainers Krops (4.a), Edvards Štekels (8.a), Dmitrijs Titovs (6.b), Vlads Ulass (6.b), Maksims Šics (6.b), Marks Tučs (4.a), Arnis Ostrovskis (4.a) piedalījās Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas “Robotikas čempionātā 2018”, kurā robotu būves entuziastiem bija iespēja demonstrēt savas un savu robotu prasmes un iemaņas deviņās disciplīnās:

Minisumo, Lego sumo, iRobot sumo, Līnijsekošana Lego un brīvā konstrukcija, Folkrace Lego un brīvā konstrukcija, Freestyle un VEX robotika

 

Šoreiz Rēzeknes novadu pārstāvējām kopā ar robotikas pulciņu komandām no Jaunstrūžānu pamatskolas (komanda "Novatori"), Kaunatas vidusskolas (komanda "Baltie putni") un Nautrēnu vidusskolas (komanda "Nautrēni") .

Maltas vidusskolas robotikas pulciņa komanda "Malta" lika lietā iepriekš, Transporta un sakaru institūta (TSI) robotikas turnīrā, uzkrāto pieredzi startējot Lego Sumo sacensībās, kurās kopumā piedalījās 80 dalībnieki no visas Latvijas, kā arī pārstāvji no Šauļiem (Lietuva).

Šajā čempionātā mūsu komanda pārstāvji (Solveiga Lozda un Sintija Potapova) pirmo reizi izmēģināja savus spēkus LEGO līnijsekošanas disciplīnā, kuru izveidotais robots “KARIBIDONS” izcīnīja 6.vietu 16 komandu konkurencē.

Preiļu robotikas čempionātā bija iespēja piedalīties arī savā ziņā robotikā “jaunienākošajā” VEX robotikas disciplīnā, kurā savus spēkus izmēģināja divas Maltas vidusskolas komandas “VLAMIX” (Vlads Ulass un Maksims Šics ) un “Ātrās raķetes” (Marks Tučs un Arnis Ostrovskis).

Lai arī mūsu skolas dalībniekiem šajā robotikas čempionātā godalgotas vietas neizdevās izcīnīt, tomēr dalība šajās sacensībās veicināja vēl lielāku skolēnu interesi sacensību robotu izveidē kā arī jaunu robotikas disciplīnu apguvē.

Jaunie robotu inženieri mājās devās ar svaigi uzkrātu pieredzi un apņēmību, gaidot nākošo robotikas nodarbību.

Sacensību rezultāti ir pieejami zemāk:

LEGO Sumo rezultāti – http://challonge.com/prc2018lego/groups

LEGO Līnijsekošanas rezultāti – http://robotika.pvg.edu.lv/prc2018/rezultati/1

VEX rezultāti - https://docs.google.com/spreadsheets/d/1I-OPWSnD0wircMd1UQM04OLVpnRTwa77HASv2XIbLzo/edit#gid=0

 

Pulciņa skolotājs Jānis Šaudiņš

hhh

ww

image

uiyuyui

IMG 20180127 121208

Dalies: