ESSeptembra beigās 27 cilvēku grupa no Rēzeknes novada un pilsētas devās uz Slovēniju, lai piedalītos starptautiskā projektā "Network of technology INTEGRAtionists in pupils' informal education". No 27.septembra līdz 1.oktobrim Slovēnijā, blakus Mariboras pilsētai, Kungotas ciemā notika projekta nometne. Projekta dalībnieki: Slovēnija - Kungotas pamatskola (Osnovna šola Kungota), Igaunija - Hademeestes vidusskola (Häädemeeste Keskkool), Lietuva - Kupišķu P.Matuliona proģimnāzija (Kupiskis Povilas Matulionis progymnasium), Jonavas bērnu un jauniešu vispusīgās attīstības centrs (Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras), Latvija - vecāku biedrība “Eņģeļi ar mums”, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs” un Rēzeknes novada pašvaldības izglītības iestādes. Maltas vidusskolu pārstāvēja skolotājas Jolanta Kotebo, Olga Lavrenova un 12.a klases skolēns Edvards Štekels.

Nometne notika Kungotas pamatskolā.  Nometnes ietvaros skolēni vecumā no 10 līdz 18 gadiem darbojās ar projekta ietvaros iegādātajiem robotiem, mācījās līdzdarboties, bet skolotāji piedalījās meistarklasēs. Nometne sākās ar svinīgu ceremoniju, skolas koris sniedza koncertu, bet skolēni iepazīstināja ar savu valsti, tradīcijām un simboliem. Pēc tam visi dalībnieki – 52 pārstāvji no Baltijas valstīm un mājinieki, tika sadalīti komandās, lai mācītos un dalītos zināšanās par robotiem un tehnoloģijām.

Brauciena programmā bija ne tikai mācības, bet ekskursija uz Mariboru un Roglu. Ekskursijas laikā mēs apmeklējām kosmosa centru “Noordung”, kur pāris stundas iepriekš bija viesojies mūsu prezidents Egils Levits. Bija arī laiks sporta aktivitātēm un draudzīgām sarunām ar slovēņiem, igauņiem un lietuviešiem. Katrs no mums ieguva jaunas zināšanas, draugus, iespaidus, pieredzi, idejas.

Projekta mērķis ir mācīties, kā integrēt robotiku un tehnoloģijas ne tikai fizikā vai matemātikā, bet arī svešvalodās, mākslā un darbā ar īpašajiem bērniem. Tā ietvaros projekta partneriem iegādāti roboti, kurus var izmantot apmācību procesā. Lai labāk apgūtu robotu sniegtās iespējas, ar tiem darbojas paši skolēni. Nākamā nometne plānota jau februāra vidū  Lietuvā, Kupišķos,  martā būs aktivitātes Hademeestē, Igaunijā.  Projekta  noslēgumā visi projektā iesaistītie bērni un pedagogi ieradīsies Rēzeknes novadā.

Vairāk informācijas Facebook sociālajā tīklā:

Eduarda Medvedeva, Jolantas Kotebo foto