2023. gada 11. februārī  TC DITTON 2. stāvā notika Junior Achievement Latvija (JAL) biznesa Izglītības programmas “Skolēnu mācību uzņēmums” (SMU) dalībnieku tirdziņš “Cits bazārs”.

Reģionālajā SMU pasākumā "CITS BAZĀRS" piedalījās vairāk kā 50 jauniešu veidoti skolēnu mācību uzņēmumi no Daugavpils, Augšdaugavas novada un Latgales reģiona skolām.

Maltas vidusskolu šajā pasākumā pārstāvēja divi skolēnu mācību uzņēmumi:

• skolēnu mācību uzņēmums “Jell”, kuru ir izveidojušas 10.2 klases skolnieces Jeļizaveta Gusareva un Santa Vaidere, piedāvā dažādas ar rokām izšūtās piespraudes;
  • Nadeždas Suvorovas, Dmitrija Poļakova un Sergeja Tarakanova uzņēmums “ZSUS”, kurš piedāvā ar rokām darinātas sveces, ziepes un izstrādājumus no saplākšņa.

Pasākumā "CITS BAZĀRS" valdīja pozitīva gaisotne, jaunie uzņēmēji bija apmierināti ar pirktspēju, žūriju un klientu ieteikumiem. Skolēniem šis bija pirmais tirdziņš, kā arī pieredze šāda veida pasākumā. Tāpēc viņi varēja vērot konkurentus un izdarīt secinājumus, ko uzlabot – produktā, iesaiņojumā, stenda noformējumā, kā pareizi jāveido komunikāciju ar klientiem.

Uzņēmumu darinājumi joprojām apskatāmi vietnē JALATVIA.LV, kur izveidots e-katalogs, dodot visiem interesentiem iespēju preci ne tikai aplūkot, bet arī iegādāties.

Pasākuma ietvaros notika jauno uzņēmumu izvērtēšana un apbalvošana 7 nominācijās:

• Uz zināšanām balstīts SMU produkts,
  • SMU biznesa potenciāls,
  • Tehnoloģiskās inovācijas produkts,
  • Ilgtspējīgs SMU produkts,
  • Labākais SMU stends,
  • Labākā SMU pārdošanas komanda,
  • Sociāli atbildīgs SMU.

Apbalvošana noritēja trīs daļās – pamatskolas kategorijā, vidusskolas kategorijā un simpātiju balvu pasniegšana! Lai arī šoreiz nominācijas neieguvām, tomēr SMU “Jell” laurus guva, iegūstot simpātiju balvu no “Swedbank”.

Savukārt, 4. martā notika gada lielākais “Junior Achievement Latvia” un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras rīkotais skolēnu mācību uzņēmumu pasākums “Cits Bazārs” pavasarī. Tas norisinājās tirdzniecības centrā “Domina Shopping”. Pasākumā piedalījās 270 skolēnu mācību uzņēmumi no visas Latvijas, tajā skaita arī Maltas vidusskolēnu SMU “Jell”.

"CITS BAZĀRS" norises laikā jaunos uzņēmējus vērtēja pieredzējusi profesionāļu, uzņēmēju un akadēmisko spēku komanda. Pasākuma dalībnieki  guva vērtīgu pieredzi, pilnveidojot savas pārdošanas, komunikācijas un prezentēšanas prasmes. Tā bija ļoti vērtīga pieredze un uzņēmējdarbības iemaņu treniņš, kas jauniešiem noderēs turpmākajā karjerā.

Lepojamies ar Maltas vidusskolas skolēnu mācību uzņēmumu “Jell”, kurš piedāvāja brīnumainu produkciju  un popularizēja mūsu skolas vārdu Latvijas mērogā. Paldies uzņēmīgajiem un radošajiem skolēniem!  Paldies vecākiem, kas bērnus motivē, palīdz un atbalsta!

Maltas vidusskolas SMU skolēnu mācību uzņēmumu katalogā:

JELL ERABAGSZSUSLogo

JELLPIESPRAUDESZSUS