Š.g. 29. - 30. aprīlī pieci Maltas vidusskolas skolēni piedalījās keramikas simpozijā “MASKU BALLE” Podnieku dienu pasākumu ietvaros.

Dalībnieki: Rēzeknes novada mākslas skolu, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņi, Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles studenti, kā arī Viļānu un Nautrēnu bērnu mākslas skolu filiāļu audzēkņi.

Simpoziju rīkoja biedrība "Rēzeknes Mākslinieku kopa" un Rēzeknes novada pašvaldība.

Simpozija atklāšanā bija iespēja iepazīties ar tā vadītājiem - keramiķiem Mairitu Folkmani un Anitu Bernāni, tēlniekiem Ivo Folkmani un Gunāru Klauču.

Dalībnieki tika iepazīstināti ar antropomorfajām maskām pasaules kultūrā. Divu dienu laikā dalībnieki radoši darbojās ar dažādiem mālu veidiem, veidoja maskas un traukus.

Maltas vidusskolas dalībnieku komentāri:

Māra, 9.a klase: "Pasākums bija jauks, es iepazinu vairākus cilvēkus, uzzināju vairākas jaunas tehnikas darbam ar mālu, kā arī attīstīju savu fantāziju, veidojot dažādus tēlus.

Marks, 9.a klase: "Es iemācījos pacietīgi strādāt ar materiālu, lai iegūtu labus rezultātus."

Lana, 11.klase: "Man patika tas, ka mums mācīja, kā padarīt mūsu darbu ne tikai skaistāku, bet arī praktiskāku. Uzzināju, ka ir jāpiestrādā pat pie mazākajām detaļām, ja vēlies veiksmīgu rezultātu."

Jūlija, 7.a klase: "Man viss patika, un es labi pavadīju laiku ar savu draudzeni."

Egija, 7.a klase: "Bija interesanti un jautri, es labi pavadīju laiku ar savu draudzeni. Bija interesanti klausīties prezentācijas, kuras sagatavoja tieši mums. Guvu labu pieredzi, kā pareizi strādāt ar mālu."

Paldies par iespēju piedalīties jaukā un radošā pasākumā!

Vizuālās mākslas skolotāja Antoņina Vasiļjeva