Š.g. 7. maijā Maltas vidusskolas skolēni Gustavs Liepiņš, Viesturs Liepiņš un Arnis Ostrovskis piedalījās robotikas sacensībās "Automan 2022" Lietuvā. Robotikas pulciņa dalībnieki ieguva gan pieredzi, gan jaunas zināšanas. Pēc pasākuma jauniešiem radās daudz ideju jauniem projektiem. Sacensībās gūtā pieredze pierāda, ka sliktu robotu nav un konkurence robotikā ir milzīga. Latviju kopumā pārstāvēja 20 dalībnieki. No Maltas vidusskolas visaugstākie rezultāti ir Arnim Ostrovskim - 4.vieta.

14. maijā Rīgā norisinājās robotikas sacensības "Rīgas robotikas kauss 2022".

Pasākums tika organizēts ar mērķi - veicināt jauniešu interesi par robotikas nozari. Organizatori - Rīgas Jauno tehniķu centrs sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi.

Pārstāvēt Maltas vidusskolu devās Viesturs Liepiņš, Gustavs Liepiņš un Arnis Ostrovskis. Jaunieši bija krietni mācījušies no iepriekšējām sacensībām, bet arī daudzi pretinieki darīja to pašu un bija gatavi startiem. Sacensībās kopumā piedalījās vairāk nekā 50 roboti.

Iegūtās vietas attiecīgi katram savā vecuma grupā: Viesturs Liepiņš - 2.vieta, Arnis Ostrovskis - 4.vieta, Gustavs Liepiņš - dalītā 7. - 8.vieta. Ne vienmēr un visur var uzvarēt, bet Maltas vidusskolas skolēni prot mācīties no kļūdām, smelties zināšanas un turpināt darbu!

28. maijā Ludzas TN norisinājās "Ludzas novada robotikas kauss 2022". Organizators – Ludzas BJC. Tā mērķis bija sekmēt skolēnu interesi par inženiertehniskajām profesijām, pilnveidot bērnu un jauniešu vispārējās un speciālās tehniskās zināšanas un prasmes, veicināt izglītības iestāžu LEGO robotikas pulciņu sadarbību un popularizēt LEGO robotiku bērnu un jauniešu vidū.

Šajās sacensībās dalībniekiem bija jāsagatavo autonoms robots, kurš spēj pēc iespējas efektīvāk izstumt sāncenša robotu aiz ringa baltās līnijas. Iegūtie rezultāti: Viesturs Liepiņš - 1.vieta, Arnis Ostrovskis - 3.vieta un PRO grupā – 4.vieta, Nikita Demjanovs – 3.vieta, Gustavs Liepiņš - dalītā 7. vieta.

Prieks par viņu izaugsmi!

Robotikas pulciņa vadītājs Edmunds Kadakovskis