2Katru gadu maijā notiek Muzeju nakts, kad ir iespēja piedalīties dažādos muzeju apmeklējumu veicinošajos pasākumos. Muzeju nakts aktivitātēs iesaistās muzeji, valsts iestādes, teātri, izstāžu zāles, bibliotēkas, sabiedriskās organizācijas.

Maltas vidusskolas astoto klašu skolēni nolēma ņemt dalību Muzeju nakts piedāvātajos pasākumos un devās braucienā uz Rīgu programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Šogad  Muzeju nakts tēma  ir “Tālavas taurētājs”, kas veltīta Latvijas simtgadei. Pirmais objekts, kuru apmeklēja skolēni, bija Rīgas Motormuzejs. Skolēnus piesaistīja seno spēkratu ekspozīcija un dažādu laiku un veidu spēkratu signāltauru izstāde. Šo muzeju savās atsauksmēs skolēni min kā vienu no interesantākajiem, jo bija iespēja apskatīt retro automašīnas, kā arī jaunākos sporta automašīnu modeļus.

8.a klases skolniece Indra raksta: “Mani interesē vēsture, sevišķi Latvijas vēsture, tāpēc bija interesanti apskatīt auto, kurā brauca bijušais Latvijas Valsts prezidents Kārlis Ulmanis. Pagājušā gadsimta autobusu modeļi ļāva nedaudz ielūkoties vecāku bērnībā. Šis muzejs tiešām bija interesants, un es labprāt to apmeklētu otrreiz.” 

LR Ārlietu ministrijā  bija iespēja apskatīt ministrijas vestibilu, Latvijas pirmā ārlietu ministra Meierovica zāli un ekspozīciju, izstādes, veltītas Latvijas dalībai NATO un Latvija ES (15 gadi).

Apmeklējot Rīgas pili, Latvijas Valsts prezidenta rezidenci, skolēniem radās izdevība nokļūt  Rīgas pils restaurētajā daļā un apskatīt restaurētās zāles, uzzināt, kur atrodas LR Valsts prezidenta oficiālā rezidence. Tika apskatīta arī Latvijas pilsētu, novadu, pagastu ģerboņu izstāde.

Paula Stradiņa Medicīnas muzejā iepazinās ar etnomedicīnas un viduslaiku ekspozīciju. Skolēniem tika dota iespēja iepazīties ar medicīnas attīstību.

Latvijas Dabas muzejā apskatīja dažādas ekspozīcijas. Patika Zooloģijas ekspozīcija par Latvijas putniem, kukaiņiem.

Muzeju nakts ietvaros apmeklēja Brīvības pieminekli, apskatīja Daugavas krastmalu. Skolēni bija sajūsmā par nakts skatu uz pilsētu: “Naktī Vecrīgā ir ļoti skaisti, tā līdzinās Francijas galvaspilsētai Parīzei.” Vairākiem skolēniem tas bija pirmais brauciens uz Latvijas galvaspilsētu - Rīgu. Savās atsauksmēs skolēni raksta, ka labprāt atkal apmeklētu Muzeju nakts pasākumus.

Paldies programmai “Latvijas skolas soma” par doto iespēju apmeklēt šos interesantos un izglītojošos Muzeju nakts pasākumus!

Maltas vidusskolas 8.a,8.b,8.c klases audzinātājas:

Rita Siņavska, Jolanta Kotebo, Inita Kurme

1345678