Zelta audos rīta gaisma,

Dzintarota saules sakta -
Zemeslodi piespraudusies.

(L. Mūrniece)

11. novembrī - Lāčplēša dienā, turpinot iepriekšējos gados iesākto tradīciju, par godu Latvijas Brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņai, kopā veidojām Gaismas un Miera ceļu cauri mūsu ciematam – Maltai.

Paldies vecākiem, bērniem, Maltas pagasta iedzīvotājiem, iestādēm un uzņēmējiem, kas atbalstīja šo iniciatīvu, izgaismojot savas ēkas, piedaloties lāpu gājienā.

Paldies par atsaucību Maltas Mūzikas skolai, kafejnīcai “Borovos krūgs”, veikalam LaTS, SIA “Nojautas”,  mājražotājai Ingai Zeilei, ELVI veikalam, veikalam Top, Maltas KN, b/d “Dzīpariņš”, Maltas pagasta pārvaldei, veikalam “Rudzupuķe”, Maltas BJC, Maltas pagasta bibliotēkai, Maltas vēstures muzejam, VSAC “Malta”, Rēzeknes novada speciālajai pamatskolai, VUGD Maltas postenim.

16. novembrī Latviju dzimšanas dienā sveicām ar dziesmām, tautas dejām, laba vēlējumiem.

17. novembrī par godu Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai izskanēja Maltas Mūzikas skolas audzēkņu koncerts.

Kas ir Latvija? Tā ir ikdiena ar skrejošu laiku un ar dabas brīnumaino elpu: ar putnu rīta dziesmām, rasas lāsēm ziedošās pļavās, mirdzošu sauli un vēja pieskārieniem. Tā ir gadalaiku maiņa: pavasaris, vasara, rudens, ziema. Un tam visam pa vidu arī mēs - savā Latvijā, Latgalē, Maltā!