Maltas 2. vidusskola ir viens no četriem partneriem (Rumānija, Grieķija, Polija, Latvija) Grundtvig programmas projektā “Non-formal and Formal Patnership in Adult Education” (“Neformālās un formālās partnerības pieaugušo izglītībā”).

Pirmās tikšanās notika Polijā, jauniešu kempingā “Frajda”. Iepazināmies ar projekta pamatprincipiem, ar Polijas vēsturi un tradīcijām. Patīkami pārsteidza poļu partneru viesmīlība, cienasts. Apmeklējām izrādi poļu stilā. Garas pastaigas un savvaļas zirgu ganāmpulki noslēdza šo patīkamo vizīti.

Jau otrajā seminārā, Rumānijā, kurš notika 2014.gada marta sākumā 4 Maltas 2. vidusskolas dalībnieki devās uz Drobeta Turnu Severin, kur apguva dažādus paņēmienus kā iesaistīt pieaugušos mācībās, kā arī ar darbu Rumānijas skolās un mācību centros.

No 8. līdz 11. maijam notika kārtējā tikšanās, kuru šoreiz organizēja  Maltas 2. vidusskola, Latvija. No četrām partnervalstīm piedalījās 20 dalībnieki. Darba programma Latvijā bija ļoti plaša un piesātināta ar darbošanos dažādās darbnīcās, skolu apmeklējumiem un dalībnieku atskaišu prezentācijām.

Tā kā visi ārzemju viesi ciemojās Latvijā pirmo reizi, bija paredzētas dažādas aktivitātes, kuru laikā ciemiņi varēja iepazīties ar Latgales kultūru, tradīcijām un virtuvi. Apmeklējām kopā Latvijas svētvietu Aglonas Baziliku, Karaļkalnu, organizējām vakariņas latgaliešu gaumē.

Semināra otrajā dienā, 9. maijā visi projekta dalībnieki atskaitījās par paveikto divu mēnešu laikā. Tika apmeklēta Liepu pamatskola, kura kopš 2009.g. ir Maltas 2. vidusskolas struktūrvienība. Ciemiņiem bija unikāla iespēja apmeklēt arī Mātes dienai veltīto koncertu Maltas 2. vidusskolā. Viņi varēja gūt priekšstatu, cik radoši un sirsnīgi tiek svinēti šie svētki skolā.

Trešajā dienā dalībnieki aktīvi darbojās 3 radošās darbnīcās ( tekstīlapgleznošana, darbs ar metālu, pērļošana), kurus vadīja Antoņina Vasiļjeva, Vita Kāpostiņa, Olga Orlova un Rihards Ciblis.

Latvijas apmeklējuma rezultātā projekta dalībnieki guva priekšstatu par izglītības sistēmu kopumā  un par programmām, kuras tiek realizētas Maltas 2. vidusskolā, tajā skaitā arī pieaugušo izglītības jomā.

Nākoša tikšanās reize notiks Grieķijā šī gada oktobra beigās, kurp dosies arī 4 dalībnieki no Maltas 2 .vidusskolas. Lai Mums veicas arī visos turpmākajos projektos!

Projekta vadītāja asistents

Diāna Žagare