Piektdien, 4. novembrī, 10. un 11. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties nodarbībā, ko vadīja Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes pasniedzējs un žurnālists Raivis Vilūns.

Nodarbība notika projekta “Medijpratības un informācijpratības nodarbības Latvijas austrumu pierobežas reģionu mācību iestādēs”. Projekta mērķis ir veicināt jauniešu medijpratību un informācijpratību kontekstā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā, ietverot informāciju par notikumiem Ukrainā, bēgļiem, dezinformācijas izplatību, atpazīšanu un tās radītajiem riskiem.

Nodarbībā Raivis Vilūns sniedza skaidrojumu, kam ir jāpievērš uzmanību, skatoties un lasot informāciju dažādos medijos un sociālajos tīklos, ka ir pieci viltus ziņu izplatīšanas veidi, rādīja arī praktiskus piemērus, piem., dziļviltojumi ("deep fake").

Skolēni nonāca pie atziņas, ka sekojot informācijai sociālajos tīklos ir jābūt īpaši uzmanīgiem un ka ne ar visu informāciju ir jādalās un jākomentē.

Skolotāja Inga Lubāne