2014.gada 19.augustā projekta "Sveika, Latvija" ietvaros Maltas 1.vidusskolā viesojās 14 jaunieši un 3 skolotāji no Amerikas un Austrālijas latviešu ģimenēm. Amerikas Latviešu apvienības (ALA) izglītības programmas „Sveika, Latvija!" mērķis ir ļaut latviešu bērniem ieraudzīt Latviju, tās kultūru un uzlabot savas valodas zināšanas.

 

Projekta ietvaros viesi tikās ar skolas 8.-10.klašu audzēkņiem. Jaunieši kopīgājās nodarbībās dejoja latviešu tautas rotaļdejas, pina draudzības aproces, iepazina J.Klīdzēja daiļradi, spēlēja atraktīvu spēli par Latviju. Jaunieši un skolotāji piedalījās kopīgā izbraucienā uz Aglonu, kur viesojās Aglonas maizes muzejā, apskatīja Aglonas baziliku. Dienas otrajā pusē apmeklēja "Kroma kolnu", kur apskatīja 9.-11.gs latgaļu koka pils rekonstrukcijas procesu, uzklausīja stāstījumu par seno latgaļu dzīvi pilskalnos Dienvidlatgalē. Dienas noslēgumā jaunieši izbaudīja sportiskām aktivitātēm bagātu vakara noslēgumu Rāznas krastā.

    Projekta noslēgumā (25.08.) bērni viesojās ASV vēstniecībā Latvijā un satikās ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu.

Dalies: