Projekts Nr. 8.3.2.2./16/I/001

Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai

Š.g. 18. aprīlī Maltas vidusskolā projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros notika  festivāls “RadiGars”. Vienas dienas pasākumu sākumskolas un pamatskolas izglītojamajiem ar dažādiem mācību sasniegumiem organizēja biedrība “Latgolys Producentu Grupa”.

Divsimt 4.-8. kl. skolēniem bija dota iepēja attīstīt sadarbības un radošās prasmes, ieverot sevī starpdisciplināru mācīšanos multidisciplinārajā jomā, aktualizējot talantu un spēju pilnveidošanu un attīstīšanu, kas ļauj pilnveidot individualitāti, talantus, spēju pašizpausties, drosmi uzstāties un  komunikāciju dažādās meistarklasēs: skatuves māksla, aktiermeistarība, improvizācija (vadītājs Kristaps Rasims), dejas un kustības māksla(vadītāja Liāna Merņaka-Ņikitina ar palīgiem), Hip-hop mūzika un kultūra(vadītāja Ūga un Valns (Ausmeņa Records)),  “Zero waiste” kustības popularizēšana mākslā(vadītāja Sanita Zunda).

Skolēnu viedoklis:

- “RadiGars” bija pati jaukākā, enerģiskākā diena visā mācību gadā, jo mēs varējām dejot hip-hopu, repot, veidot vāzes un mācīties aktiermākslu(4.c kl.).

-Ļoti patika skatuves māksla, pasniedzēja K. Rasima vadītās nodarbības, jo viņš ir aktieris un mācīja kā tikt galā ar uztraukumu uz skatuves. Bija superīgi apgūt repa pamatelementus, bija dota iespēja pašiem izpausties- rakstīt tekstu un pēc tam to nolasīt (repot). Dejas mākslā varēja apgūt  dažādas moderno deju kustības, kā arī mācīties pārvaldīt savu ķermeni(5.a kl.)

-Visvairāk patika veidot repu, jo varēja parādīt savu kreativitāti un izdomāt tekstu, kādu vien gribas. Tur bija arī izteikts grupas un komandas darbs, bija jautri(6.a kl.).

-Ļoti patika repa un hip hopa nodarbības, kur varējām būt radoši, sadarbojamies starp klasēm, jutāmies brīvi un droši. (7.c kl.)

-Мне и большинству моих одноклассников понравились хип - хоп танцы, потому что можно было расслабиться и вложить всю душу и эмоции в танец, то есть, выложиться на полную, так как это доставляет удовольствие!

- Больше всего понравились танцы в спортивном зале, интересно было повторять движения. Ведущие красиво танцевали.

- Особенно понравились игральные танцы и их ведущие Аманда и Вика. Была возможность познакомиться с интересными людьми и взять у них контакты в соц. сетях! (6.b kl.)

Festivāls “RadiGars”- jauks un interesants pasākums!

Direktora vietniece izglītības jomā Larisa Borisova