Otrdien, 2023. gada 25.04., Latgales vēstniecībā GORS Maltas vidusskolas 12. klases audzēkņi – Maksims Timofejevs, Aiga Greiža, Sintija Elizabete Ratnika, Indra Koroļonoka, Amanda Afanasjeva, Daniela Danilova – apmeklēja Rakstniecības un mūzikas muzeja sadarbībā ar Latgales vēstniecības GORS jaunrades darbnīcas jauniešiem "Ko tu dari, kad nedari", iedvesmojoties no jaunatklātā 77tā Eduarda Veidenbauma dzejoļa. Jaunieši padziļināti analizēja Veidenbauma mantojumu, izpaudās jaunradē (tekstrade, skaņveide, dzejas un mūzikas mijiedarbība), strādāja komandā un apliecināja publiskas uzstāšanās prasmes.

Jaunrades darbnīcas vadīja:

  • Komponists /mūziķis/ skaņu dizainers JĒKABS NĪMANIS
  • Rakstniece/dzejniece/dramaturģe AGNESE RUTKĒVIČA
  • Režisore LIENA ŠMUKSTE

Apkopojot jauniešu atsauksmes, radās secinājumi, ka šī pasākuma apmeklēšana bija īsts piemērs lietderīga laika pavadīšanai. Ar Agnesi Rutkēviču bija iespēja izkopt savas dzejnieka un literāta prasmes, izmantojot blackout poetry metodi. Savukārt Jēkabs Nīmanis mēģināja atklāt jauniešiem mūzikas un skaņu pasauli, cik tā ir dažāda, skrupuloza un sensitīva.

Jauniešiem radās līdzīgas atziņas, ka šāda tipa pasākumi pozitīvi ietekmē jauniešus un raisa interesi par dažādām kultūras industrijām un to iespējām. “Skaņu un dzejas simbioze radošajās darbnīcās galarezultātā radīja iespaidīgu performanci, kas ļāva jauniešiem iziet ārpus savas komforta zonas un iegūt neaizmirstamu pieredzi,” atzīstas jaunieši.

Dalies: