IMG 20180324 133726

Sestdien, 24. martā, četri Maltas vidusskolas skolēnu robotikas komandas “Malta” pārstāvji, Solveiga Lozda (6.a), Sintija Potapova (6.a), Rainers Krops (4.a) un Dmitrijs Titovs (6.b) piedalījās pirmajās Rēzeknes novada LEGO robotikas sacensībās, kuras organizēja Jaunstrūžānu pamatskola sadarbībā ar Rēzeknes novada Izglītības pārvaldi un Stružānu pagasta pārvaldi. Pasākumā kopumā piedalījās sešas komandas no Rēzeknes novada, Rēzeknes pilsētas, tāpat no Gulbenes, Preiļiem, Viļāniem un Aknīstes.

Sacensību dalībnieki sacentās divās disciplīnās LEGO Sumo un LEGO Līnijsekošana, izmantojot uz konstruktoru Mindstorms NXT2.0 un EV3 bāzes būvētus robotus.

LEGO līnijsekošanas diciplīnā tiesāšana notika trijās grupās, pirmajā labākais rezultāts Normundam Kokinam no Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas (Juris Erts), Gustavam Grīnam no Nautrēnu vidusskola (treneris Ivars Igaunis), trešais, mūsu komandai, Sintijai Potapovai un Solveigai Lozdai, ar līnījsekošanas robotu “KARIBIDONS” (treneris Jānis Šaudiņš).

Lai arī otrajā un trešajā līnijsekošanas grupās, kā arī LEGO Sumo disciplīnā godalgotas vietas neizdevās izcīnīt, tomēr dalība šajās sacensībās skolēniem ļāva labāk izprast robotu veidošanas mehānismus, kas varētu lieliski noderēt startējot nākošajās, vērienīgajās un šajā mācību gadā noslēdzošajās robotikas sacensībās – Latvijas robotikas RTA čempionātā 2018, kas notiks tepat, “mājās”, mūsu vidusskolas Daudzfunkcionālajā zālē, 22.aprīlī, kurā savā starpā, 7 dažādās disciplīnās, cīnīsies robotikas entuziasti no visas Latvijas.

Robotikas pulciņa vadītājs Jānis Šaudiņš

IMG 20180324 141741