Veicināt jauniešu interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē un ieinteresēt nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas, izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, kā arī veidot izpratni par videi draudzīgu enerģijas ieguvi un izmantošanu.

Dalība konkursā notika komandā, kuras sastāvā ir 5 skolēni, no kuriem viens ir komandas kapteinis. Vienas komandas dalībniekiem ir jābūt vienas skolas skolēniem, kuri mācās 8. un 9. klasē. Katrai komandai ir skolotājs – konsultants. Maltas vidusskolu pārstāvēja komanda “Malta_2024”. Kapteinis: Tālis Lozda (9.c), dalībnieki: Viesturs Liepiņš (9.c), Kristīne Gruznova (9.a), Aleksandrs Žagunovs (8.a) un Adrians Kurmeļovs (8.c). Komandu konsultēja fizikas skolotājs Valdis Sniķeris un 10. klases skolēni: Arnis Ostrovskis un Marks Tučs.

Konkurss notika no 2024. gada 12. februāra līdz 13. aprīlim. Konkursā bija paredzētas 3 kārtas:

Atlases kārta – neklātienē (konkursa portālā http://www.fizmix.lv/eksperiments/).

Pusfināls – klātienē, Fizikas festivāla laikā, kurā piedalās labākās 10 komandas no katra reģiona un Rīgas pilsētas, kopā 60 komandas.

Fināls – klātienē, Fizikas festivāla laikā, kur tiekas katra reģiona un Rīgas pilsētas labākās komandas, kopā 6 komandas.

Konkursa uzdevumu saturs tika veidots atbilstoši 8. un 9. klašu zināšanu līmenim, taču uzdevumu risināšanai nepieciešamās zināšanas un prasmes pārsniedza standarta prasības, atbilda vidusskolas standartam. Uzdevumus veidoja AS "Latvenergo"apstiprināta ekspertu komisija, kā arī atsevišķi pieaicināta kompetenta žūrija. Tika piedāvāti teorētiski un praktiski uzdevumi.

Komanda atrisināja 34 uzdevumus un ieguva 42 punktus. Pusfinālā ieguva 9. -10 vietu, kas nodrošināja dalību pusfinālā, kurš notika – Rīgā, “ATTA centrā”, 2024. gada 13.aprīlī.

Pusfinālā komanda “Malta_2024” un Daugavpils zinātņu vidusskolas komanda “Kopspēks” ieguva 20 punktus, dalītā 2.-3. vieta. Uzvarēja Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas – liceja komanda “Baltais celiņš”, finālā iegūstot 4. vietu.

Katra komanda (skolēni un skolotājs – konsultants), kas piedalījās konkursa pusfinālā, saņēma veicināšanas balvas. Paldies Rēzeknes novada un Maltas vidusskolas administrācijām par sniegto atbalstu, lai komanda varētu piedalīties Fizikas festivālā.

Rakstu sagatavoja fizikas skolotājs Valdis Sniķeris

fizmix1fizmix2