Kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 2024. gada 9. aprīlī Maltas vidusskolas 10. un 11.1. klases skolēni devās uz Rēzeknes teātri “Joriks”, lai noskatītos izrādi “Metode”.

Izrādes galvenais varonis Ervīns devies starpkultūru apmaiņas projektā uz Franciju. Viņam dažu mēnešu laikā ir jāuzraksta stāsts par Latviju, taču viņam nekas nesanāk. Tad kādā dienā pasaulē notiek apvērsums, kas liek Ervīnam saprast, cik ļoti viņš mīl savu dzimteni. Izrāde rosina jauniešus aizdomāties par savu attieksmi pret valsti, kā arī aktualizēt Latvijas vērtības.

10. klases skolēnu atsauksmes par izrādes “Metode” apmeklējumu:

“Izrāde bija ļoti oriģināla, patika aktierspēle un tas, kā no nekā aktieri veidoja dažādas lokācijas. Izrāde lika aizdomāties arī par mūsu valsts nozīmīgumu.” (Viktorija)

“Teātra izrāde bija humoristiska un neparasta.” (Arnis)

“Izrāde bija diezgan interesanta. Likās, ka bija nedaudz sasteigtas beigas, nebija īsti kulminācijas. Bet aktiermāksla bija laba, patika!" (Everita)

Teātra izrāde “Metode” - lieliska iespēja paskatīties uz Latviju citām acīm, novērtēt savu attieksmi pret dzimteni un saprast, cik nozīmīga mums tā ir. Paldies programmai “Latvijas skolas soma” par šo iespēju!

Informāciju sagatavoja 10.klases skolniece Anna Itkače