Š.g. 16. aprīlī 8.c, 9.a, 9.c klases skolēni programmas "Latvijas skolas soma"ietvaros devās uz vienu no senākajām pilīm - Cēsu pili, lai piedalītos teatralizētā programmā "Kas dzīvoja Cēsu pilī?"

Skolēniem tā bija iespēja  iepazīties ar bruņinieku dzīves apstākļiem pilī, bruņinieku etiķeti, ikdienas dzīvi viduslaikos (ēdieni, apģērbs). Skolēni ietērpās  viduslaiku tērpos, iejutās tā laika atmosfērā.

Notika iepazīšanās ar pils telpām. Skolēni kāpa pa ļoti šaurām, tumšām kāpnēm līdz Mestra zālei. Pašlaik to restaurē, bet redzami  ļoti iespaidīgi augsti griesti ar seniem rotājumiem. Gids pastāstīja, kā Mestrs uzņēma viesus šajā zālē.

Interesanti bija uzzināt, kādi amatnieki dzīvoja šajā pilī, ko izgatavoja šie amata meistari (māla traukus,  traukus no koka, rotaļlietas no kaula u.c.).

Skolēni labprāt izmēģināja  brīvā dabā viduslaiku spēka un veiklības spēles.

Redzētais, dzirdētā informācija paplašināja skolēnu redzesloku, zināšanas par viduslaikiem, kuras varēs izmantot Latvijas un pasaules vēstures stundās, latviešu valodā un literatūrā, runājot par šī perioda literārajiem darbiem.

9.c klases audzinātāja Irēna Strode