Pirms Latvijas valsts svētkiem, 17. novembrī, 9.a klases skolēni piedalījās Latvijas Okupācijas muzeja tiešsaistes nodarbībā, “Aizliegtais 18. novembris”. Nodarbības vadītājs saistošā veidā skolēniem izstāstīja par būtiskākajiem Latvijas vēstures notikumiem no 1918. gada līdz 1991. gadam.

Tika sniegts ieskats Latvijas vēsturē, padomju gados. Skolēni uzzināja, ka bija izveidotas vairākas jauniešu pretpadomju grupas, kuras nevardarībīgā veidā aicināja cīnīties par Latvijas neatkarību. Uzzināja par to, ka liela daļa cilvēku par pretošanos padomju varai saņēma bargus sodus, piemēram, cietumsodu, vai pat tika fiziski iznīcināti. Skolēnos izbrīnu raisīja tas, ka par ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa un svecīšu aizdegšanu Meža kapos pie J. Čakstes un Z. A. Meirovica pieminekļiem, cilvēkus varēja apcietināt. Uzzināja, cik  liels gribasspēks un izturība bija nepieciešama cilvēkam, kurš aukstā decembra dienā uzvilka Latvijas karogu radio tornī. Nodarbībā iegūtā informācija dos iespēju skolēniem izvērtēt, cik liela vērtība ir tam, ka valsts ir BRĪVA.