10

No 4.decembra līdz 9.decembrim Maskavā norisinājās XV Starptautiskā krievu valodas olimpiāde, kuru organizēja Maskavas Puškina krievu valodas institūts.

>FOTOGALERIJA<

Olimpiāde notika trijos posmos. Pirmie divi posmi notika neklātienē. Tajos skolēni uzrādīja savas zināšanas krievu valodā (kā svešvalodā), izpildot testus un rakstot eseju. Apmēram no 2000 pretendentiem no 47 valstīm uz 3.posmu Maskavā tika uzaicināti 152 dalībnieki no 29 valstīm. Latviju pārstāvēja četri vidusskolēni, tajā skaitā divi Maltas vidusskolas 11.a klases skolēni – Žanis Lācis un Jekaterina Bebriša.

Olimpiādes organizatori bija parūpējušies ne tikai par daudzveidīgiem pārbaudes darbiem, bet arī par sadzīvi un izglītojošu kultūras programmu. Skolēniem bija iespēja apskatīt Maskavas ievērojamākās vietas, pabūt ģeoloģijas muzejā un planetārijā. Tika apmeklētas vairākas Maskavas skolas, kur olimpiādes dalībnieki tika ļoti sirsnīgi uzņemti.

Kā atzīst paši skolēni, būtiski, ka tā bija iespēja iepazīties ar vienaudžiem no dažādām pasaules valstīm. Mūsu skolas jaunieši sadraudzējās ar skolēniem no Lietuvas, ASV, Rumānijas, Austrijas, Kirgīzijas, Kazahstānas.

Ir liels gandarījums arī par rezultātiem. Jekaterina ir ieguvusi sertifikātu par dalību olimpiādē, bet Žanis Lācis ir kļuvis par absolūto uzvarētāju. Viņš ieguva 1.pakāpes diplomu un sertifikātu, kas ļauj studēt Maskavas augstskolās filoloģiju. Tas ir augstākais sasniegums, ko izcīnījis Latvijas skolēns, kopš valsts tiek pārstāvēta šajā starptautiskajā olimpiādē.

Paldies Maltas vidusskolas skolotājai Regīnai Bikovičai, kura skolēnus motivēja un gatavoja dalībai šajā olimpiādē. Maltas vidusskola pateicas Rēzeknes novada domei par sniegto atbalstu.

 

Direktora vietniece izglītības jomā S.Štekele

Dalies: