Lai atcerētos par 1941. gada 14. jūnija un 1949. gada 25. marta vardarbīgajām un nelikumīgajām piespiedu izsūtīšanām uz Sibīriju, komunistiskā terora upuru atbalsta un palīdzības fonds “Sibīrijas bērni” rīkoja zīmējumu konkursu skolēniem.

Konkursa mērķis:

Neļaut aizmirst Latvijas vēsturē svarīgus un traģiskus notikumus.

Bērnos un jauniešos veicināt un uzturēt interesi par Latvijas un tās tautu vēsturi komunistiskā padomju režīma okupācijas laikā, pievērst uzmanību Latvijas iedzīvotāju likteņiem Sibīrijas izsūtījumā un mudināt interesēties arī par šobrīd Sibīrijā dzīvojošo bijušo Latvijas iedzīvotāju un latviešu likteņiem. Ļaut bērniem iedziļināties vēstures likumsakarībās un mudināt būt aktīvai sabiedrības daļai. Attīstīt un novērtēt audzēkņu prasmes.

Š.g. 14. jūnijā fonds “Sibīrijas bērni" organizēja zīmējumu konkursa uzvarētāju apbalvošanas pasākumu, kas notika Valsts prezidenta pilī. No Maltas vidusskolas uz šo pasākumu tika uzaicināts 2.b klases skolēns, 2. vietas ieguvējs, Aliks Semjonovs.

Prezidenta pilī bija apskatāma labāko konkursa darbu izstāde. Latvijas Valsts prezidents Egils Levits uzrunāja klātesošos un personīgi sveica konkursa uzvarētājus.

Dāvanā Aliks saņēma diplomu, grāmatas un 60 eiro naudas balvu.

Bija iespēja apskatīt Valsts prezidenta pils krāšņo interjeru, kā arī Valsts prezidentu lielformāta portretu galeriju.

Apsveicam Aliku!

Paldies skolas direktorei Vinerai Dimperei par atbalstu un iespēju apmeklēt šo pasākumu!

Vizuālās māksla skolotāja Antoņina Vasiļjeva

Sibirijas berni 41 49 1Sibirijas berni 41 49 2Sibirijas berni 41 49 3Sibirijas berni 41 49 4Sibirijas berni 41 49 5Sibirijas berni 41 49 6Sibirijas berni 41 49 10