45320616

Šī gada 3. novembrī ESF projekta  “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”  ietvaros pieci Maltas vidusskolas 12.klases skolēni devās uz Rīgas Biznesa skolu, lai apmeklētu izstādi par augstākās izglītības iespējām ASV (pasākums "Profesionālās un augstākās izglītības iestāžu izstādes")

Dienas sākumā jaunieši piedalījās seminārā, kur tika izstāstīts par to, kāda ir pieteikšanās kārtība ASV universitātēs, par to, kāda ir studentu dzīve Amerikā, kā arī par dažādām stipendijām, kas paredzētas tieši  ārvalstu studentiem. Vēlāk skolēni tika aicināti noskatīties filmu par 50 ASV štatiem. Pēc filmas jauniešiem bija iespēja apmeklēt izstādi un jau tuvāk aprunāties ar piecu Amerikas universitāšu pārstāvjiem. Skolēni atzina, ka iestāšanas un mācīšanās Amerikas universitātēs noteikti ir sarežģīta, taču jūtas iedvesmas pilni un gandarīti par apmeklēto konferenci, kas palīdzēs izvēlēties gan studiju vietu, gan iespējamo nākotnes profesiju.

Vairāk informācijas par pasākumu: EducationUSA Latvia Facebook lapā

Maruta Šaudiņa, pedagogs karjeras konsultants